所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Memory Card Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Card Connectors |
| Card Type | SIM |
| Pitch | 2.54 mm |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Number of Contacts | 6 |
| Current Rating | 0.5 A |
| Insertion - Extraction Style | Manual-Manual (Slide In-Slide Out) |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 1100 |
| Number of Positions | 6 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Mounting Feature | Normal, Standard - Top |
| Connector Type | Connector |
| Contact Finish | Gold |
| Insertion, Removal Method | Push In, Pull Out |
| Standard Package | 1,100 |
| Other Names | 478-4366-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Series | 9162 |
| Termination Style | SMD |
| Rad Hardened | No |
| Current Rating (Max) | 0.5 A |
| Gender | M |
| Housing Material | Plastic |
| Body Orientation | Straight |
| Type | SIM |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 16.4 mm |
| Product Depth (mm) | 15.7 mm |
| Termination Method | Solder |
| Contact Pitch (mm) | 2.54 mm |
| Contact Plating | Gold |
咨询QQ
热线电话