所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Current Rating | 500 mA |
| Card Type | SIM |
| Termination Style | SMD |
| Housing Material | Plastic |
| Insertion - Extraction Style | Manual-Manual (Slide In-Slide Out) |
| Packaging | Reel |
| Product | Card Connectors |
| Product Category | Memory Card Connectors |
| Number of Rows | 2 |
| Length | 16.4 mm |
| Mating Cycles | 5000 Cycles |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Orientation | Horizontal |
| Features | Narrow surface mount footprint |
| Mounting Type | Standard |
| Color | Black |
| Series | 9162 |
| Height | 1.75 mm |
| Pitch | 1.54 mm |
| Number of Contacts | 6 |
| Row Spacing | 10.35 mm |
咨询QQ
热线电话