所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Matchcode | 009162006301150 |
| Current rating | SELEC GOLDA |
| Orientation | LATCH |
| No.of contacts | 06 |
| Unit Pack | 600 |
| Standard Leadtime | 15 weeks |
| MOQ | 1 |
| Housing materia | SOLDER |
| Contact style | MALE |
| Wire gauge | SMT |
| Number of rows | 01 |
| Contact plating | LOCKING |
| Series | RIGHTANGLE |
| Automotive | NO |
| Oper.temperatur | THERMOPLAS°C |
| Mating cycles | 1.5 |
| Strain relief | 2.54 |
| Leadfree Defin. | RoHS-conform |
| Number of Positions | 6 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Card Type | SIM Card |
| Mounting Feature | Normal, Standard - Top |
| Connector Type | Connector and Ejector |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Height Above Board | 0.098" (2.50mm) |
| Insertion, Removal Method | Hinged Lid |
| Standard Package | 600 |
| Other Names | 478-5344-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Card Connectors |
| Product Category | Memory Card Connectors |
| Termination Style | SMD |
| Height | 2.5 mm |
| Length | 17.2 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.635 mm |
| Insertion - Extraction Style | Hinged |
| Number of Contacts | 6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Rad Hardened | No |
| Gender | SKT |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Type | Micro SD Card/SIM |
| Number of Contact Rows | 2 |
| Product Length (mm) | 30 mm |
| Product Depth (mm) | 17.2 mm |
| Product Height (mm) | 2.5 mm |
| Termination Method | Solder |
| Contact Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话