所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 6 |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Card Type | SIM Card |
| Mounting Feature | Normal, Standard - Top |
| Connector Type | Connector |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Height Above Board | 0.063" (1.60mm) |
| Insertion, Removal Method | Push In, Pull Out |
| Standard Package | 1,000 |
| Contact Finish Thickness | 15µin (0.38µm) |
| Other Names | 478-5345-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Card Connectors |
| Product Category | Memory Card Connectors |
| Orientation | Horizontal |
| Series | 9162 |
| Termination Style | SMD |
| Height | 1.6 mm |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Length | 16.7 mm |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 0.635 mm |
| Insertion - Extraction Style | Manual-Manual (Slide In-Slide Out) |
| Number of Contacts | 6 |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话