所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 2 |
| Pitch | 2.5 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Surface Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | White |
| Wire Size | 18-24 AWG |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Wire Size | 18-24 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Product Length | 5 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Depth | 9 |
| Maximum Voltage Rating | 250V |
| Product Height | 5 |
| Housing Material | Nylon 46 |
| Pitch | 2.5 |
| Contact Plating | Tin Over Nickel |
| Maximum Current Rating | 6/Contact |
| Contact Material | Beryllium Copper/Phosphor Bronze |
| Number of Levels | 1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Mating Orientation | Horizontal with Board |
| Contact Material - Plating | Copper Alloy - Tin Plated |
| Wire Gauge | 18-24 AWG |
| Positions Per Level | 2 |
| Current | 6A |
| Color | White |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Voltage | 250V |
| Wire Termination | Screwless - Leg Spring, Push-In Spring |
| Other Names | 478-6169-2 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Operating Voltage (Max) | 250V |
| Rad Hardened | No |
| Mounting Style | Surface Mount |
| Number of Contact Rows | 1 |
| Product Length (mm) | 5 mm |
| Product Depth (mm) | 9 mm |
| Product Height (mm) | 5 mm |
| Contact Pitch (mm) | 2.5 mm |
| Operating Temp Range | -40C to 125C |
| Current Rating (Max) | 6/Contact A |
| Product Range | :AVX - 9276 Series |
| Contact Termination | :Surface Mount Right Angle |
| No. of Contacts | :2 |
| No. of Rows | :1 |
| Pitch Spacing | :2.5mm |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Weight (kg) | 0.000271 |
| Tariff No. | 85369010 |
| NumberofPositions | 2 |
咨询QQ
热线电话