所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 2.2 pF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Voltage Rating | 16 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Case Code - in | 01005 |
| Case Code - mm | 0402 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | General Type MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 0.2 mm W x 0.4 mm L x 0.22 mm H |
| Package / Case | 01005 (0402 metric) |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 16V |
| Standard Package | 20,000 |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Applications | General Purpose |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Thickness (Max) | 0.009" (0.22mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 478-6442-1 |
| Case Length | 0.4 mm |
| Case Height | 0.22 mm |
| Case Width | 0.2 mm |
| Type | Commercial Surface Mount Chip |
咨询QQ
热线电话