所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| メーカ | CTS |
| RoHS | RoHS 認証 |
| 製品 | Rotary Potentiometer |
| テーパー | Linear |
| 回転数 | 1 |
| 抵抗 | 500 Ohms |
| 定数型 | Wirewound |
| シャフト タイプ | Round / Plain |
| 末端様式 | Solder Lug |
| 定格電圧 | 500 V |
| 電力定格 | 5 W |
| 公差 | 20 % |
| 動作温度範囲 | - 30 C to + 105 C |
| パッケージ化 | Bulk |
| シリーズ | 026 |
| シャフト径 | 6.35 mm |
| シャフト長 | 25.4 mm |
| Life | 新製品: このメーカーの新製品 |
| Resistance (Ohms) | 500 |
| Actuator Length | 1.000" (25.40mm) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Termination Style | Solder Lug |
| Number of Turns | Single, with Switch |
| Size - Body | Round - 0.937" Dia x 0.469" L (23.80mm x 11.90mm) |
| Packaging | Bulk |
| Resistive Material | Wirewound |
| Power (Watts) | 5W |
| Actuator Diameter | 0.250" (6.35mm) |
| Adjustment Type | Side Adjustment |
| Actuator Type | Round Shaft |
| Standard Package | 1 |
| Rotation | 300° |
| Tolerance | ±20% |
| Other Names | CT3027 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product | Rotary Potentiometer |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Voltage Rating | 500 V |
| Element Type | Wirewound |
| Taper | Linear |
| Resistance | 500 Ohms |
| Shaft Type | Round / Plain |
| Shaft Length | 25.4 mm |
| Series | 026 |
| Operating Temperature Range | - 30 C to + 105 C |
| Power Rating | 5 W |
咨询QQ
热线电话