所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Circuit Board Hardware - PCB |
| RoHS | No |
| Packaging | Bulk |
| EU RoHS | Not Compliant |
| Selling Alternatives | 0305-0-15-15-47-01-10-00305-0-15-80-47-80-10-0 |
| Subcategory | Connector Contact |
| Lead Time | 20 Days |
| Length - Overall | 0.095" (2.41mm) |
| Accepts Pin Diameter | 0.025" ~ 0.037" (0.64mm ~ 0.94mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.061" (1.55mm) |
| Termination | Solder |
| Contact Finish | Tin-Lead |
| Socket Depth | 0.095" (2.41mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Pin Hole Diameter | 0.051" (1.30mm) |
| Tail Type | No Tail |
| Standard Package | 500 |
| Contact Finish Thickness | 200µin (5.08µm) |
| Flange Diameter | 0.076" (1.93mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Product | Receptacles |
咨询QQ
热线电话