所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Fuse Holders |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Fuse Holders |
| Current Rating | 10 A |
| Voltage Rating | 250 V |
| Number of Poles | 1 |
| Series | 345 |
| Mounting Style | Panel |
| Shaft Type | Bayonet Knob Release |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 85 C |
| Color | Black |
| Illumination | No |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 100 |
| Unit Pack | 0 |
| MOQ | 1 |
| Accessory Type | Knob - Black |
| For Use With/Related Products | Fuseholder; 345 |
| Standard Package | 100 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Rating V DC | :250V |
| Voltage Rating V AC | :250V |
| Fuse Current | :10A |
| Fuse Holder Type | :Enclosed Bayonet Style |
| Holder Terminals | :Quick Connect / Solder |
| No. of Fuses | :1 |
| Fuse Size Held | :5mm x 20mm |
| Fuse Size Metric | :5mm x 20mm |
| Fuse Size Imperial | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Approval Category | :CSA and VDE Approved, UL Recognised |
| Body Length | :40.39mm |
| External Depth | :15.24mm |
| Operating Temperature Max | :85°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Terminal Type | :Quick Connect |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85361010 |
咨询QQ
热线电话