所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Fuses |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Surface Mount Fuses |
| Product Type | Surface Mount Fuse |
| Current Rating | 2 A |
| Voltage Rating DC | 32 V |
| Fuse Type | Fast Blow |
| Fuse Size / Group | 0603 (1608 metric) |
| Dimensions | 1.75 mm L x 0.95 mm W |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Series | SFF |
| Body Material | Glass Ceramic |
| Case Height | 0.95 mm |
| Case Length | 1.75 mm |
| Case Width | 0.95 mm |
| Interrupt Rating | 35 Amps |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Packaging | Reel |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Type | DC Fast Acting Chip Fuse |
| Voltage Rating | 32 V |
| Part # Aliases | D95218-000 |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 35A |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Approvals | UL |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W x 0.031" H (1.60mm x 0.80mm x 0.80mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Standard Package | 4,000 |
| Voltage Rating - DC | 32V |
| Response Time | Fast |
| DC Cold Resistance | 0.052 Ohm |
| Melting I²t | 0.06 |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | 0603SFF200F/32CT |
| Breaking Capacity at Maximum Voltage Rating | 35 A |
| Fuse Speed | F |
| Height | 0.8mm |
| Length | 1.6mm |
| Maximum Operating Temperature | +125°C |
| Minimum Operating Temperature | -55°C |
| Terminal Material | Nickel, Silver, Tin |
| Width | 0.8mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Operating Temp Range | -55C to 125C |
| Package Type | SMD |
| Pin Count | 2 |
| Acting | Fast |
| Operating Temperature Classification | Military |
| Rad Hardened | No |
| Housing Material | Ceramic |
| Voltage Rating (VDC) | 32V |
| Product Length (mm) | 1.6 mm |
| Product Depth (mm) | 0.8 mm |
| Product Height (mm) | 0.8 mm |
| Voltage Rating V DC | :32V |
| Fuse Current | :2A |
| Breaking Capacity | :35A @ 32V DC |
| Blow Characteristic | :Fast Acting |
| Fuse Case Style | :0603 |
| External Depth | :0.8mm |
| External Length / Height | :1.6mm |
| External Width | :0.8mm |
| Fuse Type Blowing Characteristic | :Fast Acting |
| MSL | :MSL 1 - Unlimited |
| Weight (kg) | 0.001 |
| Tariff No. | 85361010 |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Brand/Series | SFFSeries |
| Current,Rating | 2A |
| Material,Body | Ceramic |
| MountingType | SMD/SMT |
| PrimaryType | Chip |
| Resistance,DC | 0.044Ohms |
| Size | 0603 |
| Termination | SMT |
| Voltage,Rating | 32VDC |
咨询QQ
热线电话