所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Cable Assemblies |
| RoHS | In Transition |
| Product | I/O Assemblies |
| Type | DIP Jumpers |
| Connector End A | Header Stripped Pin |
| Connector End B | Header Stripped Pin |
| Gender | Male |
| Wire Gauge - AWG | 26 |
| Length | 6 in |
| Color | Multi-Color |
| Current Rating | 1 A |
| Jacket Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Number of Conductors | 8 |
| Series | 103 |
| Voltage Rating | 300 V |
| Life | NRND: Not recommended for new designs. |
咨询QQ
热线电话