所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 1 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 0.05 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2.01 mm |
| Product Height | 0.93 mm |
| Product Depth | 1.27 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Height - Seated (Max) | 0.044" (1.13mm) |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.050" W (2.01mm x 1.27mm) |
| Capacitance | 1.0pF |
| Voltage - Rated | 100V |
| Features | RF, High Q, Low Loss |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
咨询QQ
热线电话