所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Film Capacitors |
| Case Height | 0.93 mm |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Series | Accu-F, Accu-P |
| Voltage Rating | 100 V |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Packaging | Reel |
| Capacitance | 1 pF |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Case Length | 2.01 mm |
| Tradename | Accu-P |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Case Width | 1.27 mm |
| Type | Thin Film Chip Capacitors for RF Signal and Power Applications |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话