所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 2 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 0.1 pF |
| Dielectric | 0±60ppm/C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2.01 mm |
| Product Height | 0.93 mm |
| Product Depth | 1.27 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Factory Pack Quantity | 3000 |
| Product Category | Film Capacitors |
| Series | Accu-F, Accu-P |
| Packaging | Reel |
| Tradename | Accu-P |
| RoHS | RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话