所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Package/Case | 0805 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 2.7 pF |
| Voltage | 100 Vdc |
| Tolerance | 0.25 pF |
| Dielectric | C0G |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Construction | Flat |
| Product Length | 2.01 mm |
| Product Height | 1.02 mm |
| Product Depth | 1.25 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Product Category | Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Capacitance | 2.7 pF |
| Voltage Rating | 100 V |
| Temperature Coefficient / Code | C0G (NP0) |
| Case Code - in | 0805 |
| Case Code - mm | 2012 |
| Operating Temperature Range | - 55 C to + 125 C |
| Product | RF Microwave MLCCs |
| Packaging | Reel |
| Dimensions | 1.25 mm W x 2.01 mm L |
| Package / Case | 0805 (2012 metric) |
| Factory Pack Quantity | 2000 |
| Termination Style | SMD/SMT |
| Product Length | 2.01 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| Product Depth | 1.25 |
| Product Height | 1.02 |
| Case Style | Ceramic Chip |
| Technology | Standard |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Voltage - Rated | 100V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Thickness (Max) | 0.045" (1.15mm) |
| Features | Ultra-Low ESR |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Case Length | 2.01 mm |
| Case Width | 1.25 mm |
| Type | RF Capacitor C0G (NP0) Ceramic Low ESR |
咨询QQ
热线电话