所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Size / Dimension | 1.35" Dia x 3.78" H (34.3mm x 96.0mm) |
| Capacity | 4.5Ah |
| Weight | 0.6 lb (272.16g) |
| Voltage - Rated | 2V |
| Battery Cell Size | 2V |
| Discharge Rate | 10Hr |
| Termination Style | Spade, .187" (4.7mm) |
| Battery Chemistry | Lead Acid (VRLA) |
| Standard Package | 50 |
| Brand Range | Enersys Cyclon |
| Chemistry | Lead Acid |
| Construction | AGM |
| Dimensions | 102.9 x 34.3mm |
| Nominal Voltage | 2V |
| Operating Temperature Range | -65 → +80°C |
| Shape | Cylindrical |
| Terminal Type | Tabs |
| Typical Application | Aviation, Communication Equipment, Computer Equipment, Defence Installations, Electric Vehicles, General Purpose, Lawn and Garden, Medical Equipment, Solar Power Systems, UPS |
| rohs | Not Applicable |
| Battery Size Code | :DT |
| Battery Capacity | :4.5Ah |
| Battery Voltage | :2V |
| Battery Technology | :Lead Acid |
| External Diameter | :34mm |
| External Height | :103mm |
| Battery Terminals | :Quick Connect |
| Battery IEC Code | :- |
| Battery NEDA Code | :- |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Body Diameter | :34mm |
| Cyclic Charge Voltage Max | :2.6V |
| Cyclic Charge Voltage Min | :2.4V |
| Discharge Current Max | :200A |
| External Length / Height | :103mm |
| Height | :103mm |
| Height Max | :103mm |
| Operating Temperature Max | :65°C |
| Operating Temperature Min | :-40°C |
| Output Voltage | :2V |
| Standby Charge Voltage Max | :2.4V |
| Standby Charge Voltage Min | :2.3V |
| UN Hazard Code | 2800 |
| Weight (kg) | 0.3 |
| Tariff No. | 85072080 |
咨询QQ
热线电话