所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Card Thickness | 1.57 |
| EU RoHS | Compliant |
| Product Height | 11.25 |
| Gender | SKT |
| Body Orientation | Straight |
| Termination Method | Solder |
| Maximum Voltage Rating | 50VDC|50VAC |
| Maximum Current Rating | 1.1/Contact |
| Housing Material | Nylon 46 |
| Packaging | Tray |
| Number of Rows | 2 |
| Pitch | 2 |
| Housing Color | Black |
| Contact Plating | Gold Over Nickel |
| Mounting | Through Hole |
| Maximum Contact Resistance | 30 |
| Number of Contacts | 164 |
| Type | PCI Express Card |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | Board Guide, Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole |
| Card Type | PCI Express™ |
| Color | Black |
| Standard Package | 1 |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Contact Finish | Gold |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon 4/6 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Positions | 164 |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Termination | Solder, Staggered |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话