所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Barrier Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | 2970 |
| Type | Distribution Blocks |
| Current Rating | 175 A |
| Voltage Rating | 600 V |
| Mounting Style | Panel |
| Termination Style | Crimp |
| Height | 45.2 mm |
| Length | 69.9 mm |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 24 |
| Width | 73 mm |
| Unit Pack | 0 |
| MOQ | 1 |
| Load Side Connection Type | Screw Connection |
| Load Side Connections Per Pole | 4 |
| Voltage - Rated | 600V |
| Number of Poles | 3 |
| Line Side Wire/Stud Size | 2/0 - #14CU |
| Standard Package | 1 |
| Load Side Wire/Stud Size | 4 - #14CU |
| Line Side Connections Per Pole | 1 |
| Other Names | LD29703Z |
| Line Side Connection Type | Screw Connection |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话