所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Circuit | 4PDT |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Switch Function | On-On |
| Current Rating | 5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 11.91mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 120V |
| Electrical Life | 40,000 Cycles |
| Termination Style | Solder Lug |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -30°C ~ 85°C |
| Actuator Type | Standard Round |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 28V |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Brass, Chrome Plated |
| Actuator Length | 18.00mm |
| Features | Epoxy Sealed Terminals |
| Series | 100 |
| Sealed | Yes |
| Contact Configuration | 4PDT |
| Hardware | Yes |
| Contact Rating @ Voltage | 5A @ 120VAC |
| MainCategory | Switches |
| SubCategory | Toggle Switch |
咨询QQ
热线电话