所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Bulk |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Type | Fittings, End Cap |
| Material | Elastomer, Fluid Resistant Modified |
| Length | 0.061 m |
| Features | Without adhesive |
| Part # Aliases | 897163-000 |
| Large Recovered Length | 2.400" (61.0mm) |
| Color | Black |
| Large Diameter Recovered | 0.370" (9.4mm) |
| Shell Size - Insert | 52 |
| Large Diameter Supplied | 0.810" (20.6mm) |
| Other Names | 897163-000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 2.03 mm [ .08 in ] |
| Resistance Protection | Suitable for long term fluid exposure at elevated temperatures |
| 尺寸代码 | 52 |
| 工作温度范围 (°C) | -75 – 150 |
| 材料 | 改性弹性体 |
| 恢复的内径(最大值) | 9.4 mm [ .37 in ] |
| Adhesive Pre-Coat | No |
| Resistant To | Fluids |
| 符合政府资质 | 否 |
| 扩大内径(最小值) | 20.6 mm [ 9.4 in ] |
| 长度 | 61 mm [ 2.4 in ] |
| 粘合剂类型 | 单独购买的粘合剂 |
| 产品类型 | 端盖 |
| Material Code | 25 |
| Adhesive Code | S1017, S1048, S1125 |
咨询QQ
热线电话