所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Industry Aliases | 101A052-25/86-0, 963087-000 |
| Subcategory | Heat Shrink |
| Lead Time | 56 Days |
| Large Recovered Length | 2.400" (61.0mm) |
| Color | Black |
| Large Diameter Recovered | 0.370" (9.4mm) |
| Material | Elastomer, Fluid Resistant |
| Shell Size - Insert | 52 |
| Standard Package | 50 |
| Large Diameter Supplied | 0.810" (20.6mm) |
| Type | Cap, Round End |
| Other Names | 963087-000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1 |
| Recovered Wall Thickness (Nominal) | 2.03 mm [ .08 in ] |
| Resistance Protection | Suitable for long term fluid exposure at elevated temperatures |
| 尺寸代码 | 52 |
| 工作温度范围 (°C) | -55 – 105 |
| 材料 | 改性弹性体 |
| 长度 | 61 mm [ 2.4 in ] |
| 恢复的内径(最大值) | 9.4 mm [ .37 in ] |
| Adhesive Pre-Coat | Yes |
| Resistant To | Fluids |
| 符合政府资质 | 否 |
| 粘合剂类型 | 高性能预涂粘合剂 |
| 扩大内径(最小值) (in) | .7499 |
| 产品类型 | 端盖 |
| Material Code | 25 |
| 扩大内径(最小值) (mm) | 19.05, 19.05 – .7499 |
| Adhesive Code | 86 |
咨询QQ
热线电话