所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| Contact Form | SPST |
| Termination Style | Wire |
| Mounting Style | Panel |
| Terminal Seal | Sealed |
| Contact Plating | Silver Cadmium Oxide |
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Actuator Style | Locking Lever |
| Product Length | 28.7 |
| EU RoHS | Compliant |
| Maximum Operating Temperature | 72 |
| Product Depth | 15.75 |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Maximum AC Voltage Rating | 277@(CSA/UL) |
| Maximum Current Rating | 15@277VAC@(CSA/UL) |
| Maximum Power Rating | 745.7@(CSA/UL) |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 |
| Switch Configuration | OFF ON |
| Minimum Operating Temperature | -65 |
| Product Height | 76.96 |
| Terminal Type | IWTS |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide |
| Comment | Silver cadmium oxide contacts |
| CircuitryOperating action | 123799 |
| Lever Type | Locking |
| Series Name | TL |
| AmpereVoltage Range (Resistive Load) | 0.5 A at 250 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 6 A at 0.5 Vac to 230 Vac|0.5 A to 7 |
| UNSPSC Commodity | 30211908 Toggle switches |
| Circuitry | SPST |
| UNSPSC Code | 30211908 |
| Termination | IWTS (16-20 Gage) |
| Lever Lock | 123800 |
| ULCSA Rating Code | L191: 15 A-125, 250, 277 Vac; 1/2 Hp-125 Vac; 1 Hp-250, 277 Vac; 5 A-120 Vac "L" |
| Military Part Number | MS27787-22D |
| Circuit | SPST |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 7.5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.40mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 115V |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Locking Lever |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | Environment Proof |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Nickel Plated |
| Actuator Length | 26.67mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | MICRO SWITCH⢠Toggle Switch |
| Ampere/Voltage Range (Resistive Load) | 0.5 A at 250 Vdc|0.75 A at 115 Vdc|0.5 A to 6 A at 0.5 Vac to 230 Vac|0.5 A to 7.5 A at 0.5 Vdc to 28 Vdc |
| Action | 2 position |
| Circuitry/Operating action | Bushing 15/32 in |
| MIL Spec Number | Locking |
| UL/CSA | Global |
咨询QQ
热线电话