所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Illumination | Non-Illuminated |
| Actuator | Lever |
| Bushing Size | 15/32-32 |
| Actuator Style | Locking Lever |
| Product Length | 28.7 |
| EU RoHS | Supplier Unconfirmed |
| Product Depth | 15.75 |
| Pole Throw Configuration | SPST |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Maximum AC Voltage Rating | 230 |
| Maximum Current Rating | 7.5@115VAC 30VDC |
| Maximum DC Voltage Rating | 250 |
| Switch Configuration | OFF None ON |
| Product Height | 76.96 |
| Terminal Type | IWTS |
| Circuit | SPST |
| Switch Function | On-Off |
| Current Rating | 7.5A (AC/DC) |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 12.40mm Dia |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Voltage Rating - AC | 115V |
| Termination Style | IWTS |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -65°C ~ 71°C |
| Actuator Type | Locking Lever |
| Standard Package | 1 |
| Voltage Rating - DC | 30V |
| Ingress Protection | Environment Proof |
| Bushing Thread | 15/32-32 |
| Actuator Material | Nickel Plated |
| Actuator Length | 26.67mm |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话