所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHS | RoHS Compliant |
| EU RoHS | Compliant |
| Lead Shape | Terminal Stud |
| Subcategory | Specialized Sensor |
| Lead Time | 84 Days |
| Standard Package | 10 |
| Shape | Square |
| Material | Rare Earth |
| Gauss Strength | 350g ~ 2620g |
| Size | 0.22" Dia x 0.22" L (5.6mm x 5.6mm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Product Type | Magnet |
| Flux at Distance = 025 mm [001 in] | 262 mT [2620 G] |
| Flux at Distance = 076 mm [003 in] | 210 mT [2100 G] |
| Flux at Distance = 127 mm [005 in] | 160 mT [1600 G] |
| Flux at Distance = 254 mm [01 in] | 94 mT [940 G] |
| Flux Distance = 381 mm [015 in] | 55 mT [550 G] |
| Flux at Distance = 508 mm [02 in] | 35 mT [350 G] |
| Magnetic Shock Resistance | Good |
| Resistance to Demagnetization | Excellent |
| Physical Strength | Poor |
| Operating Temperature | -40 °C to 200 °C [-40 °F to 392 °F] |
| Magnet Shape | Bar |
| Magnet Material/Process | Rare Earth/pressed |
| Series Name | MG |
| Unit Packaging-Net Weight | 2 G |
| Unit Packaging-Height | 5.59 MM |
| Unit Packaging-Width | 5.08 MM |
| Unit Packaging-Length | 5.59 MM |
| Static Sensitive | No |
| RoHS Compliant | Compliant |
| Product Line | Magnetic Sensors |
| HTS Code | 8505110000 |
| UPC Code | 78454971996 |
| Country of Origin | MX |
| WEEE Compliance | 4 |
咨询QQ
热线电话