EAO
所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Actuator Type | Button |
| Contact Configuration | SPST-NO |
| Contact Current Rating | 50 mA @ 42 V ac/dc |
| Contact Material | Gold Plated |
| Illuminated | Yes |
| IP Rating | IP40 |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Mechanical Life | 1000000Operations |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Operating Force | 4 N |
| Switch Operation | Momentary |
| Terminal Type | Through Hole |
咨询QQ
热线电话