所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Solid State Relays - Industrial Mount |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Control Voltage Range | 2 VDC to 10 VDC |
| Load Voltage Rating | 100 VAC to 240 VAC |
| Load Current Rating | 15 A |
| Output Device | SCR |
| Mounting Style | Panel |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | LPCV |
| Factory Pack Quantity | 1 |
| Termination Style | Screw |
| EU RoHS | Compliant |
| I/O Isolation Voltage | 2500(RMS) |
| Input Type | DC |
| Package Height | 22.9 |
| Mounting | Screw |
| Maximum Input Current | 4(Typ) |
| Output Type | AC |
| Maximum Output Current | 15(RMS) |
| Maximum Off-State Leakage Current | 10000(RMS) |
| Peak Non-Repetitive Surge Current | 150 |
| Package Width | 45.7 |
| Maximum Output Voltage | 240(RMS) |
| PCB | 4 |
| Maximum Operating Temperature | 80 |
| Minimum Operating Temperature | -30 |
| Package Length | 58.4 |
| Pin Count | 4 |
| Maximum Input Voltage | 10 |
| Subcategory | Solid State Relay |
| Lead Time | 56 Days |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 15A |
| Voltage - Load | 100 ~ 240 V |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 10 |
| Voltage - Input | 2 ~ 10VDC |
| Other Names | CC1161 |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Current | 4 mA |
| Operating Temperature (Max) | 80C |
| Operating Temperature (Min) | -30C |
| Case Length | 58.4 mm |
| Screening Level | Commercial |
| Case Height | 22.9 mm |
| Rad Hardened | No |
| Operating Temp Range | -30C to 80C |
| Operating Temperature Classification | Commercial |
| Input Voltage (Max) | 10 V |
| Input Current (Max) | 4 mA |
| Input Voltage | 10 V |
| Output Voltage (Max) | 240 V |
| Isolation Voltage | 2500 V |
| Operating Voltage Min | :100Vrms |
| Operating Voltage Max | :240Vrms |
| Control Voltage DC Min | :2VDC |
| Control Voltage DC Max | :10VDC |
| Contact Configuration | :SPST-NO |
| Switching Mode | :Random Turn On |
| Relay Terminals | :Screw |
| SVHC | :No SVHC (20-Jun-2013) |
| Blocking voltage | :600V |
| Control Current @ 5VDC | :4mA |
| Control Voltage Type | :DC |
| External Depth | :58.4mm |
| External Length / Height | :23mm |
| External Width | :45.7mm |
| I2t | :94s |
| Leakage Current | :10mA |
| Load Current RMS Max | :15A |
| Operating Voltage Range | :100Vrms to 240Vrms |
| RMS Load Current Min | :150mA |
| RMS Load Voltage Max | :240V |
| RMS Load Voltage Min | :100V |
| Rate of Voltage Change dv / dt | :200V/µs |
| Surge Current | :150A |
| Terminal Type | :Screw Clamp |
| Weight (kg) | 0.01 |
| Tariff No. | 85364110 |
| CurrentLeakage | 10mA(Max.) |
| CurrentRating | 0.15to15A(RMS)(Max.) |
| Current,Surge | 150Apk(Max.) |
| DielectricStrength | 2500V(RMS) |
| Height | 2.3in. |
| Length | 1.8in. |
| PowerRating | 0.5(Min.) |
| Temperature,Ambient | -30to+80°C |
| Thickness | 0.9in. |
| Voltage,Input | 2to10VDC |
| Voltage,Rating | 100to240V(RMS) |
咨询QQ
热线电话