所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Control Voltage Range | 2 VDC to 10 VDC |
| Load Voltage Rating | 100 VAC to 240 VAC |
| Load Current Rating | 90 A |
| Output Device | SCR |
| Mounting Style | Panel |
| Product Type | Industrial Mount |
| Series | LPCV |
| Termination Style | Screw |
| Subcategory | Solid State Relay |
| Lead Time | 56 Days |
| Relay Type | Relay |
| Mounting Type | Chassis Mount or Panel Mount |
| Load Current | 90A |
| Voltage - Load | 100 ~ 240 V |
| Output Type | AC, Linear Controlled |
| Packaging | Bulk |
| Circuit | SPST-NO (1 Form A) |
| Standard Package | 10 |
| Voltage - Input | 2 ~ 10VDC |
| Package/Case | Hockey Puck |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| CurrentLeakage | 20mA(Max.) |
| CurrentRating | 0.15to90A(RMS)(Max.) |
| Current,Surge | 1200Apk(Max.) |
| DielectricStrength | 2500V(RMS) |
| Height | 2.3in. |
| Length | 1.8in. |
| PowerRating | 0.5(Min.) |
| Temperature,Ambient | -30to+80°C |
| Thickness | 0.9in. |
| Voltage,Input | 2to10VDC |
| Voltage,Rating | 100to240V(RMS) |
| Line Voltage | 100-240 VAC |
| Control Range | 2-10 VDC |
| MainCategory | Controllers |
| SubCategory | Proportional Controller |
咨询QQ
热线电话