所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Hood |
| Family | 1102295 |
| Standard Package | Bulk |
| Entry Style | Top |
| Product Size | 6 |
| Dimensions (L x H x W) (mm (in)) | 93.5 x 60.0 x 43.0 [3.68 x 2.36 x 1.69] |
| Finish | Silver Gray |
| Corrosion Protected | No |
| Series | HB |
| Material | Die Cast Aluminum |
| Packaging Method | Loose Piece |
| Locking Device Type | Side Clip at Housing Bottom |
| Packaging Quantity | 5 |
| Thread Size | PG21 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Product Type | Hood |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Style | Top Entry |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Housing Material | Aluminum Alloy, Die Cast |
| Connector Type | Hood |
| Lock Location | Side Clip on Base Bottom |
| Size / Dimension | 3.680" L x 1.693" W x 2.360" H (93.50mm x 43.00mm x 60.00mm) |
| Packaging | Bulk |
| Housing Color | Gray |
| Housing Finish | Powder Coated |
| Size | 6 |
| rohs | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Product Category | Heavy Duty Power Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Case | size 6 |
| Locking system | for latch |
| Mechanical mounting | for cable |
| Multiplicity | 1 |
| Spatial orientation | straight |
| Gross weight | 0.19 kg |
| Connector series | HTS |
| Gland thread | PG21 |
| Enclosure type | for HTS connectors |
| Collective package [pcs] | 5 |
| Enclosure material | aluminium alloy |
| spg | 5 |
| 螺纹尺寸 | PG21 |
| 连接器类型 | Hood |
| 系列 | HB.16, HTS |
| 样式 | Top Entry |
| 尺寸 | 6 |
| 大小/尺寸 | 3.680" L x 1.693" W x 2.360" H (93.50mm x 43.00mm x 60.00mm) |
| 外壳表面 | Powder Coated |
| 锁定位置 | Side Clip on Base Bottom |
| 侵入保护 | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| 外壳颜色 | Gray |
| 外壳材料 | Aluminum Alloy, Die Cast |
| 腐食保護 | 否 |
| 锁闭装置位置 | 壳体底部 |
| 材料 | 铝 |
| 高度 | 60 mm [ 2.36 in ] |
| 封装数量 | 5 |
| 導入口のスタイル | 顶部 |
| 封装方法 | 零散零件 |
| 宽度 | 43 mm [ 1.69 in ] |
| 附件类型 | 护罩 |
| 长度 | 93.5 mm [ 3.68 in ] |
| 製品のサイズ | 6 |
| 产品类型 | 附件 |
| HTS ハウジングおよびフード | 是 |
| 颜色 | 灰色 |
| ロック デバイスのタイプ | 侧卡箍 |
咨询QQ
热线电话