所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Wire to Board |
| Pitch | 7.92 mm |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Contacts | 7 |
| Gender | HDR |
| Contact Plating | Tin |
| Termination Method | Solder |
| Standard Package | Bulk |
| Body Orientation | Straight |
| Contact Material | Brass |
| Current Rating | 7.5A |
| Voltage Rating | 250 V ac |
| rohs | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Termination Style | Solder |
| Contact Gender | Pin (Male) |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Positions / Contacts | 7 |
| Mounting Style | Through Hole |
| Product Type | Plug Housings |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1,300 |
| Brand/Series | EPSeries |
| NumberofContacts | 7 |
| PrimaryType | WiretoBoard |
| Termination | Solder |
| 端子を選択的に取り付け。 | 否 |
| 端子保持力 | Without |
| Centerline (Pitch) | 3.96 mm [ .156 in ] |
| 壳体种类 | 薄型 |
| 端子端接区域电镀厚度 | .8 µm [ 31.49 – 70.86 µin ] |
| Circuit Application | Power |
| 电源针数量 | 7 |
| 封装方法 | 袋 |
| 端子基材 | 黄铜 |
| 行数 | 1 |
| ハウジングのタイプ | 插头 |
| 长度 | 27.66 mm [ 1.0889 in ] |
| PC 板端接方法 | 通孔 - 焊接 |
| UL 防火等级 | UL 94V-0 |
| Contact Current Rating (Max) (A) | 8 |
| Number of Positions | 7 |
| 接合对准 | 带有 |
| 工作电压 (VAC) | 250 |
| 适用于 | 插头护套 |
| 高度 | 8.2 mm [ .32 in ] |
| 灼热丝额定值 | 标准件 - 非灼热丝 |
| Connector System | 线到板 |
| 接合固定 | 带有 |
| PCB 安装角度 | 垂直 |
| 端子布局 | 直插式 |
| 工组温度范围 | -25 – 105 °C [ -13 – 221 °F ] |
| 产品类型 | 公端 |
| 端子接触部位电镀厚度 | 31.49 µm [ .8 µin ] |
| 端子类型 | 公端, 插针 |
| PCB 安装固定 | 不带 |
| 結線ポスト/テール長 | 3.7 mm [ .146 in ] |
| 宽度 | 10.7 mm [ .421 in ] |
| 外壳材料 | PBT GF |
| 接合固定类型 | 锁闩 |
| 端子端接区域电镀材料 | 锡 |
| ヘッダーのタイプ | 不带罩 |
| 密閉条件 | 不密封 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| PCB マウント アラインメント | 不带 |
| 封装数量 | 1300 |
| PCB 厚度(建议) | .063 mm [ 1.6 in ] |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 工作电压 (VDC) | 250 |
| 接合柱长度 | 7.7 mm [ .303 in ] |
咨询QQ
热线电话