所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Typical Operating Supply Voltage | 24 |
| Response Frequency | 500 |
| Type | Environmental |
| EU RoHS | RoHS Not Applicable |
| Maximum Operating Temperature | 125 |
| DC Supply Voltage | 18 to 32 |
| Sensing Distance | 2.41 |
| Module/IC Classification | Module |
| Output Type | Current Sinking |
| Hysteresis | 0.13mm |
| Packaging | One Piece |
| Maximum Operating Supply Voltage | 32 |
| Terminal Type | Leadwire |
| Minimum Operating Temperature | -54 |
| Minimum Operating Supply Voltage | 18 |
| Pin Count | 3 |
| Subcategory | Proximity Sensor |
| Lead Time | 86 Days |
| Sensing Method | Inductive |
| Mounting Style | Panel |
| Sensing Distance | 2.41 mm |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Output Configuration | Current Sinking |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| RoHS | No |
| Sensor Type | Harsh Environment |
| Weight | 85 g [3.19 oz] |
| Shape | Cylindrical |
| Dimension | 5/8 in (24 UNEF Thread) |
| Technology | ECKO |
| Operating Frequency | 500 Hz |
| Load Current | 120 mA, 50 mA lamp |
| Supply Current | 20mA max. @ 25 °C |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Sensing Face | Shielded |
| Guaranteed Actuation Distance | 1 mm to 1.99 mm [0.039 in to 0.0783 in] |
| Operating Temperature | -55 °C to 125 °C [-67 °F to 257 °F] |
| Shock | MIL-STD-810B Method 516: 100 g 1 m sec |
| Vibration | 25 g peak sinusoidal |
| Supply Voltage | 18.0 Vdc to 32.0 Vdc |
| Short Circuit | Yes |
| Circuit Protection | Transients, MIL-STD-704, False Pulse, Load Shorts, EMI, MIL-STD-461A, Reverse Voltage, 400 Hz interference |
| Comments | Nominal sensing distance measured with target 15,87 mm [.625 in] diameter x 1,57 mm [.062 in] thick SAE 1020 steel. |
| UNSPSC Code | 41111926 |
| UNSPSC Commodity | 41111926 Proximity sensors |
| Termination | Leadwire, 20 ga, MIL-W-16878/4 wire |
| Repeatability | ± 1% |
| Standard Target Size | 15,9 mm dia x 1,59 mm [.63 in dia x .06 in] |
| Leakage Current | 10 µA (µA max.) |
| Sensing Face Material | High Temperature Phenolic |
| Voltage Drop | = 1 Vdc |
| Series Name | 100 FW |
| Vcc(min) | 18 V |
| Package | PCB |
| Automotive | NO |
| Vcc(max) | 32 V |
| Top(max) | 125 °C |
| Top(min) | -55 °C |
| Leadfree Defin | RoHS-conform |
咨询QQ
热线电话