所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | NEMA |
| Number of Contacts | 2 |
| Pitch | 19.05 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 1 |
| Wire Size | 8-18 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | DIN Rail Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Product | DIN Rail Terminal Blocks |
| Factory Pack Quantity | 10 |
| Part # Aliases | 515-0168 |
| For Use With/Related Products | 300 Series |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| AgencyApprovals | UL94V-1 |
| Brand/Series | 300Series |
| Color | Black |
| Current,Rating | 25A |
| Level | SingleLevel |
| PinSpacing | 0.750(19.05)In.(mm) |
| PrimaryType | DINRail |
| SpecialFeatures | FusePuller |
| Termination | TubularScrew |
| Voltage,Rating | 600V |
| Wire,AWG | 18-8 |
咨询QQ
热线电话