所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Bulk |
| Comment | Other options available upon request, consult our Product Information Center. / |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 260°C / Wave solder capable to 240°C / Wave solder capabl |
| Number of Levels | Single |
| Screw Plating | Bright Zinc/Chrome |
| Block Style | Flat |
| Mounting Ears | Without |
| Brand | Buchanan |
| Mounting Options | None |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Mounting Style | Direct (All Positions Filled) |
| Mount Angle | Vertical |
| Barrier Style | Single Row, Dual Barrier |
| Top Hardware | Wire Clamp Combo Head |
| Mounting Insert | Without |
| Screw Material | Steel |
| Product Type | Barrier Strip |
| Centerline | 11.1 |
| Number of Positions | 5 |
| Terminal Style | Printed Circuit Pin 5.08 [.200] |
| Terminal Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Current Rating | 20A |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Voltage Rating | 600V |
| Wire Gauge | 12 AWG |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Terminal Material | Steel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-2 |
| Number of Wire Entries | 5 |
| Number of Circuits | 5 |
| Mounting Type | Through Hole |
| Color | Black |
| Operating Temperature | -60°C ~ 105°C |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 0.438" (11.12mm) |
| Other Names | SSB7FP050202 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话