所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Wire Entry Diameter (Solid Wire) (mm²) | 0.03 â 2.50 |
| Housing Material | Polyamide 6.6 |
| Screw Flange | Without |
| Screw Size | M3 |
| Number of Positions | 14 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Screw Plating | Nickel |
| Brand | Buchanan |
| Centerline (mm in) | 5.08 [0.200] |
| Mount Angle | Right Angle |
| Interlock | Without |
| Wire Range (mm (AWG)) | 0.05-3.00 [30-12] |
| Product Type | Connector |
| Voltage (VAC) | 300 |
| Housing Color | Gray |
| Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Side Stackable | Yes |
| Connector Type | Plug |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin |
| Shrouded | No |
| Wire Entry Angle | Side |
| Screw Material | Brass |
| Wire Entry Diameter (Stranded Wire) (mm²) | 0.03 â 1.50 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Packaging | Bulk |
| Number of Levels | 1 |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Positions Per Level | 14 |
| Current | 15A |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage | 300V |
| Standard Package | 200 |
| Termination | Screw |
| Color | Gray |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 50 |
咨询QQ
热线电话