所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Terminal Block |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 16 |
| Pitch | 5.08 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Right Angle |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Color | Gray |
| Wire Size | 12-30 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Pluggable Terminal Blocks |
| Product | Pluggable Terminal Blocks |
| Termination Style | Push-In |
| Number of Positions / Contacts | 16 |
| Wire Gauge Range | 30-12 |
| Current Rating | 15 A |
| Voltage Rating | 300 VAC |
| Mounting Angle | Right |
| Contact Plating | Tin |
| Color | Gray |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Housing Material | Polyamide (PA) |
| Packaging | Bulk |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Wire Gauge Max | 12 |
| Wire Gauge Min | 30 |
| Wire Orientation | Side |
| Wire Entry Diameter (Solid Wire) (mm²) | 0.03 â 2.50 |
| Screw Flange | Without |
| Screw Size | M3 |
| Number of Positions | 16 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Screw Plating | Nickel |
| Brand | Buchanan |
| Centerline (mm in) | 5.08 [0.200] |
| Mount Angle | Right Angle |
| Interlock | Without |
| Wire Range (mm (AWG)) | 0.05-3.00 [30-12] |
| Product Type | Connector |
| Voltage (VAC) | 300 |
| Side Stackable | Yes |
| Connector Type | Plug |
| Contact Mating Area Plating Material | Tin |
| Shrouded | No |
| Wire Entry Angle | Side |
| Screw Material | Brass |
| Wire Entry Diameter (Stranded Wire) (mm²) | 0.03 â 1.50 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Number of Levels | 1 |
| Features | Retention Latches (Non-Wire Side) |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Positions Per Level | 16 |
| Current | 15A |
| Wire Gauge | 12-30 AWG |
| Terminal Block Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage | 300V |
| Termination | Screw |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Centerline (Pitch) | 5.08 mm [ .2 in ] |
| 线径范围 | .05 – 3 mm² [ 30 – 12 AWG ] |
| 侧面可堆叠 | 是 |
| 封装方法 | 盒 |
| 螺钉尺寸 | M3 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| 行数 | 1 |
| ねじ無しターミナル ブロック | 否 |
| 颜色 | 灰色 |
| 端子接触部电镀材料 | 锡 |
| 壳体颜色 | 灰色 |
| ねじの材質 | 黄铜 |
| ワイヤ導入口の角度 | 侧 |
| 安装角度 | 直角 |
| 螺钉凸缘 | 不带 |
| 定格電流 (最大) (A) | 15 |
| 电压 (VAC) | 300 |
| シュラウド付き | 否 |
| ブロックのタイプ | 堆叠插头 |
| 外壳材料 | 聚酰胺 6.6 GF |
| 连接器种类 | 插头 |
| 封装数量 | 50 |
| 连接器和端子端接到 | 电线和电缆 |
| マーキングの色 | 黑色 |
| ねじのめっき材質 | 镍 |
| 联锁 | 不带 |
咨询QQ
热线电话