所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Barrier Strip |
| Number of Contacts | 28 |
| Number of Circuits | 14 |
| Pitch | 9.53 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 12-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Terminal Finish | Nickel |
| Current Rating | 20A |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Number of Wire Entries | 28 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Color | Black |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Factory Pack Quantity | 80 |
| Termination Style | Screw |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Product | Barrier Terminal Blocks |
| Product Category | Barrier Terminal Blocks |
| Wire Gauge Min | 22 |
| Number of Positions / Contacts | 14 |
| Contact Plating | Tin |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Mounting Angle | Vertical |
| Length | 150 mm |
| Wire Gauge Range | 22-12 |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Thread Size | 6-32 x 1/4 |
| Wire Gauge Max | 12 |
| Mounting Style | Open End Position |
| Connector Type | :Barrier Terminal Block |
| Series | :Dual Barrier |
| Connector Mounting | :Panel |
| Pitch Spacing | :9.53mm |
| No. of Contacts | :14 |
| Wire Size AWG Min | :22AWG |
| Wire Size AWG Max | :12AWG |
| Weight (kg) | 0 |
| Tariff No. | 85366910 |
| AgencyApprovals | ULRecognized |
| Brand/Series | 1546306 |
| Current,Rating | 20A |
| NumberofPoles | 14 |
| NumberofRows | Double |
| PinSpacing | 0.375(9.53)In.(mm) |
| PrimaryType | Barrier |
| Voltage,Rating | 300V |
| Wire,AWG | 22-12 |
咨询QQ
热线电话