所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Barrier Strip |
| Number of Contacts | 38 |
| Number of Circuits | 19 |
| Pitch | 9.53 mm |
| Termination Method | Screw |
| Mounting | Cable Mount |
| Body Orientation | Straight |
| Number of Rows | 2 |
| Housing Color | Black |
| Wire Size | 12-22 AWG |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Barrier Terminal Blocks |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Product | Barrier Terminal Blocks |
| Number of Positions / Contacts | 19 |
| Wire Gauge Range | 22-12 |
| Current Rating | 20 A |
| Mounting Style | Open End Position |
| Mounting Angle | Vertical |
| Color | Black |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Length | 198 mm |
| Factory Pack Quantity | 50 |
| Thread Size | 6-32 x 1/4 |
| Wire Gauge Max | 12 |
| Wire Gauge Min | 22 |
| Terminal Finish | Nickel |
| Features | Flange |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Voltage Rating | 300V |
| Wire Gauge | 12-22 AWG |
| Terminal Material | Steel |
| Top Termination | Screws |
| Bottom Termination | Closed |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Number of Wire Entries | 38 |
| Packaging | Bulk |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 50 |
| Centerline (Pitch) | 9.53 mm [ .375 in ] |
| 线径范围 | 22 – 12 AWG [ .3 – 3 mm² ] |
| 封装方法 | 纸箱 |
| 螺钉尺寸 | 6-32 |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| 安装插针 | 不带 |
| 行数 | 2 |
| 阻隔种类 | 双层阻隔 |
| 长度 | 198 mm [ 7.79 in ] |
| Number of Positions | 19 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 颜色 | 黑色 |
| 螺钉电镀材料 | 镍 |
| 端子电镀材料 | 锡 |
| 安装角度 | 垂直 |
| 安装选项 | 端安装耳 |
| 级数 | 1 |
| 端子材料 | 黄铜 |
| 块型 | 扁平 |
| 外壳材料 | 热塑塑料 |
| 工组温度范围 | -40 – 120 °C [ -40 – 248 °F ] |
| 产品类型 | 栅栏端子 |
| 底部端接种类 | 快速连接 |
| 安装耳 | 带有 |
| 封装数量 | 50 |
| 额定电流 (A) | 20 |
| 注释 | 其他选件可应要求提供,具体情况请咨询我们的产品信息中心。 |
| 螺钉材料 | 钢 |
| 电压 (V) | 300 |
咨询QQ
热线电话