所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Case Size | 0603 |
| Type | Thin Film |
| Resistance Value | 11.5 Ohm |
| Tolerance | 0.1 % |
| Power Rating | 1/16 W |
| Case Style | Molded |
| Operating Temperature | -55 to 155 °C |
| Temperature Coefficient | ±10 ppm/°C |
| Standard Package | Bag |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 11.5 |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Height | 0.022" (0.55mm) |
| Size / Dimension | 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
| Power (Watts) | 0.063W, 1/16W |
| Composition | Thin Film |
| Other Names | RN73C1J11R5BTG |
| Package/Case | 0603 (1608 Metric) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 250 |
咨询QQ
热线电话