所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Military/Aerospace High Performance Relay |
| Contact Arrangement | SPDT |
| Maximum Current Rating | 1 A |
| DC Coil Voltage | 26.5 V |
| Mounting | Through Hole |
| Coil Current | 13.25 mA |
| Coil Resistance | 2 KOhm |
| Maximum DC Voltage Rating | 28 V |
| Operating Temperature | -65 to 125 °C |
| Standard Package | Bulk |
| Coil Suppression Diode | With |
| MOSFET Driver | Without |
| RoHSELV Compliance | Not ELV/RoHS compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not suitable for lead free processing |
| Brand | CII |
| Contact - Rated Current | 1.0 |
| Input Voltage | 26.5 |
| Temperature Range | -65.0 - 125.0 |
| GovernmentIndustry Part Number | M39016/23-018M |
| Transistor Driver | Without |
| Shock | 75 G's, 6ms |
| Coil - Magnetic System | Non Polarized, Monostable |
| Coil - Rated Power | 351.0 |
| Enclosure Type | Hermetically Sealed |
| Actuating System | DC |
| Approved Standards | M39016 Qualified, M Level |
| GovernmentIndustry Qualification | Yes |
| Series | 1MAD TO-5 Relay |
| Mounting Options | PC Board |
| Vibration | 30G's, 10 to 3000Hz |
| Coil Polarity Protection Diode | Without |
| Termination Type | Long Leads |
| Coil Power Measurement | Milliwatts |
| Standard Pack: | 1 |
咨询QQ
热线电话