所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Thick Film |
| Resistance Value | 5 Ohm |
| Tolerance | 5 % |
| Power Rating | 5 W |
| Product Height | 27.68 mm |
| Product Length | 12.7 mm |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Package Type | TO-220 |
| Case Style | Molded |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tray |
| Resistance (Ohms) | 5 |
| Features | Non-Inductive |
| Number of Terminations | 2 |
| Height | 1.000" (25.40mm) |
| Size / Dimension | 0.500" L x 0.100" W (12.70mm x 2.54mm) |
| Power (Watts) | 5W |
| Package / Case | Radial |
| Composition | Thick Film |
| Other Names | MPC525R0J |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1,000 |
咨询QQ
热线电话