所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Trimmer |
| Resistance Value | 200 KOhm |
| Tolerance | 10 % |
| Number of Turns | 1(Elec)|1(Mech) Turn |
| Power Rating | 1/2 W |
| Mounting | Through Hole |
| Technology | Cermet |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Shaft Diameter | 3.7 mm |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Operating Function | Single Turn |
| Temperature Coefficient | 100 |
| Resistance | 200K |
| Adjustment Location | Top |
| Sealed | Yes |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Sections | Single |
| Resistor Type | Trimmer |
| Mount Angle | Horizontal |
| Product Type | Variable Resistor |
| Element | Cermet |
| Package Component Size | 10 |
| Adjustment Style | Screwdriver Slot |
| Series | 4295 |
| Resistance Selection | K |
| Termination Post Orientation | 5.0 x 2.5 |
| Termination Type | PCB Terminations |
| RoHSELV Compliance History | Converted to comply with RoHS directive |
| Brand | Citec |
| Packaging | Bulk |
| Resistance (Ohms) | 200k |
| Mounting Type | Through Hole |
| Termination Style | PC Pin |
| Size / Dimension | Square - 0.374" L x 0.374" W x 0.195" H (9.50mm x 9.50mm x 4.95mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| Other Names | 404806391014.00 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话