所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Standard Package | Tape & Reel |
| Operating Function | Single Turn |
| Temperature Coefficient | 250 |
| Resistance | 5K |
| Adjustment Location | Top |
| Sealed | No |
| Tolerance | 25.0 |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Reflow solder capable to 245°C / Reflow solder capable to 260°C |
| Sections | Single |
| Resistor Type | Trimmer |
| Mount Angle | Horizontal |
| Product Type | Variable Resistor |
| Element | Cermet |
| Package Component Size | 4 |
| Adjustment Style | Screwdriver Slot |
| Comment | Open Frame. |
| Series | 3142 |
| Resistance Selection | K |
| Termination Post Orientation | Delta |
| Termination Type | Surface Mount Terminals |
| Power Rating | 0.15 |
| RoHSELV Compliance History | Converted to comply with RoHS directive |
| Brand | Citec |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Resistance (Ohms) | 5k |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Termination Style | J Lead |
| Number of Turns | Single |
| Size / Dimension | Square - 0.177" L x 0.157" W x 0.094" H (4.50mm x 4.00mm x 2.40mm) |
| Resistive Material | Cermet |
| Power (Watts) | 0.15W |
| Adjustment Type | Top Adjustment |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Other Names | A106137CT |
| Standard Pack: | 800 |
咨询QQ
热线电话