所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Carbon Composition |
| Resistance Value | 2.7 Ohm |
| Tolerance | 10 % |
| Power Rating | 1/2 W |
| Product Diameter | 3.6 mm |
| Product Length | 9.5 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Case Style | Conformal |
| Standard Package | Tape & Reel |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Resistance (Ohms) | 2.7 |
| Features | Pulse Withstanding |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -600/ +200ppm/°C |
| Size / Dimension | 0.142" Dia x 0.374" L (3.60mm x 9.50mm) |
| Power (Watts) | 0.5W, 1/2W |
| Composition | Carbon Composition |
| Other Names | CBT50K2R7 |
| Package/Case | Axial |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 2,000 |
咨询QQ
热线电话