所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Mount Style | Chassis Mount |
| Temperature Coefficient (ppm°C) | ±30 |
| Series | HS |
| Brand | CGS |
| Power Rating (W) | 250 |
| Element | Wirewound |
| Resistor Type | Power Resistor |
| Resistance (Ω) | 390 |
| Package Type | Loose Piece - Tray |
| Termination Type | M6 Threaded Stud |
| Package Component Size | 163 x 73 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Tolerance (%) | 5 |
| Packaging | Tray |
| Resistance (Ohms) | 390 |
| Lead Style | Terminal Screw Type |
| Mounting Feature | Flanges |
| Temperature Coefficient | ±30ppm/°C |
| Height | 1.772" (45.00mm) |
| Size / Dimension | 4.291" L x 2.874" W (109.00mm x 73.00mm) |
| Coating, Housing Type | Aluminum |
| Power (Watts) | 250W |
| Standard Package | 10 |
| Composition | Wirewound |
| Tolerance | ±5% |
| Other Names | HSC250390RJ |
| Package/Case | Axial, Box |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
咨询QQ
热线电话