所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Product Category | Test Leads |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Equipment Type | Alligator clip to banana plug patch cord |
| Connector Type | Alligator clip to banana plug |
| Length | 36 in |
| Color | Red |
| Cable Type | Patch cord |
| Current Rating | 5 A |
| Description/Function | Alligator clip to multi-stacking banana plug patch cord |
| Features | Wire conductor has a high number of strands for excellent wire flexibility |
| Insulation Material | Polyvinyl Chloride (PVC) |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Part # Aliases | 1943092 |
| Wire Size | 18 |
| EU RoHS | Compliant |
| Connector Type B | Multi-Stacking Banana Plug |
| Connector Type A | Alligator Clip |
| Maximum Current Rating | 5 |
| Contact Plating | Nickel |
| Cable Length | 0.914 |
| Contact Material | Steel-Brass |
| Voltage - Rated | 30VAC |
| Wire Gauge | 18 AWG |
| 1st Connector | Banana Plug, Single, Stackable |
| Material - Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Stacking Method | Multi-Stacking, Front and Vertical |
| Standard Package | 5 |
| 2nd Connector | Alligator Clip, Insulated |
| Configuration | Banana to Alligator |
| Type | Patch Cord |
| Cable Length | 36.0" (914.40mm) |
| Contents | 1 Lead, Red |
| rohs | Not applicable / Not applicable |
| Series | 1166 |
| ConnectorA | StackingBanana |
| ConnectorB | AlligatorClip |
| Current,Ratings | 5A |
| Diameter,Outer | 0.55" |
| InsulationMaterial | PVC |
| NumberofContacts | 1 |
| Stranding | 65x36 |
| Temperature,Operating,Maximum | 50°C |
| Voltage,Operating | 30VAC |
| WireSize | 18AWG |
| Wire Size | 18AWG |
| Brand Name | Pomona |
| Tip Length | 0.56in |
| Lead Length | 36in |
| Primary Color | Red |
| Body Material | Steel |
| Tip Material | Plug:Beryllium Copper |
| Connector End1 | Alligator Clip |
| Connector End2 | Banana Plug |
| Product Type | Test Lead |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
咨询QQ
热线电话