所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Family | 1-1693560-0 |
| Type | Fixed |
| Maximum Attenuation | 10 dB |
| Attenuation Tolerance | ±0.5 dB |
| Connector Type | SM |
| Standard Package | Bulk |
| Product Category | Fiber Optic Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant By Exemption |
| Product | Attenuators |
| Mode | Singlemode |
| Features | 10 dB fixed |
| Mounting Angle | Straight |
| Operating Temperature Range | - 40 C to + 75 C |
| Factory Pack Quantity | 5 |
| Comment | Designed to comply with Telcordia GR-910 |
| Reflectance | -55 |
| Lead Free Solder Processes | Not relevant for lead free process |
| Operating Wavelength (nm) | 1260 â 1360, 1430 â 1625 |
| Fiber Packaging Style | Medium Duty |
| Brand | AMP |
| Attenuation Value | Fixed |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| Attenuator Style | Build Out |
| Fiber Optic Attenuator Type | Broadband Bandpass |
| Sealed | No |
| Product Type | Attenuator - Fiber Optic |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Subcategory | Fiber Optic Attenuator |
| Lead Time | 59 Days |
| Other Names | F16389-000 |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 1 |
| Attenuation | :10dB |
| Fibre Optic Connector Type | :LC / UPC |
| Wavelength Typ | :1625nm |
| Weight (kg) | 0.02 |
| Tariff No. | 85369010 |
咨询QQ
热线电话