所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | SCSI |
| Gender | PL |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Rail / Tube |
| Product Category | Board to Board & Mezzanine Connectors |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Series | 127 |
| Product Type | Plugs |
| Stack Height | 13.5 mm |
| Mounting Angle | Right |
| Number of Positions / Contacts | 100 |
| Housing Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Contact Plating | Gold |
| Mounting Style | Through Hole |
| Packaging | Tube |
| Factory Pack Quantity | 336 |
| PCB Polarization | Without |
| PCB Mount Angle | Right Angle |
| Stack Height (mm in) | 13.20 [0.520] |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 100 |
| Profile | Standard |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Centerline (mm (in)) | 1.27 [0.050] |
| Solder Tail Contact Plating | Tin |
| Brand | AMP |
| Boardlock Plating | Tin-Copper over Nickel |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| PCB Retention Feature | Yes |
| Connector Type | Series I |
| Housing Temperature Rating | Standard |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (30) over Nickel |
| PCB Retention Method | Boardlock(s) |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| Boardlock Material | Brass |
| Color | Black |
| Used For | Board To Board Applications |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Termination (Solder) Post Length (mm (in)) | 3.10 [0.122] |
| Features | Board Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish | Gold |
| Number of Rows | 2 |
| Termination | Solder |
| Contact Finish Thickness | 30µin (0.76µm) |
| Connector Style | Center Strip Contacts |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Termination Style | Through Hole |
| Operating Temp Range | -55C to 105C |
| Number of Ports | 1 Port |
| Current Rating (Max) | 1/Contact A |
| Operating Temperature Max Deg. C | 105C |
| Number of Contacts | 100 POS |
| Operating Temperature Min Deg. C | -55C |
| Product Depth (mm) | 17.46 mm |
| Product Height (mm) | 7.5 mm |
| Number of Terminals | 100 |
| Voltage Rating Max | 250VAC |
| Pitch (mm) | 2.54 mm |
咨询QQ
热线电话