所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | RJ-45 |
| Gender | F |
| Number of Contacts | 8 |
| Pitch | 2.54 mm |
| Termination Method | Solder |
| Mounting | Through Hole |
| Body Orientation | Right Angle |
| Standard Package | Tape & Reel |
| PCB Thickness (mm (in)) | 1.57 [0.062] |
| PCB Mount Angle | Side Entry (Right Angle) |
| Port Configuration | Single |
| PCB Termination Type | Solder |
| Housing Material | High Temperature Thermoplastic |
| LED Color; Bottom Right | Green |
| PCB Mount Style | Thru Hole |
| Number of Positions | 8 |
| Profile | Standard |
| Flanged | No |
| Solder Tail Contact Plating | Gold Flash over Nickel |
| Number of Contacts Loaded | 8 |
| LED Color; Bottom Left | Yellow |
| LED | With |
| Product Type | Jack |
| LED Position 3 Color | None |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant, ELV compliant |
| LED Position 2 Color | Green |
| Shielded | Yes |
| Panel Stops | Without |
| Packaging Method | Reel |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C, Wave solder capable to 260°C, Wave solder c |
| Keyed | No |
| Jack Type | RJ45 |
| Shield Plating | Nickel |
| Contact Mating Area Plating Material | Gold (50) over Nickel (50) |
| Inverted Jack Face | No |
| PCB Tail Length (mm in) | 2.20 [0.087] |
| Height (mm in) | 11.30 [0.445] |
| Number of PCB Ground Tabs | 6 |
| LED Position 1 Color | Yellow |
| Jack Configuration | 1 x 1 |
| Color | Black |
| Shield Material | Brass |
| Performance Category | Cat 3 |
| Panel Attachment | Without |
| Grounding Options | PCB Ground |
| Housing Flammability Rating | UL 94V-0 |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Ratings | Cat3 |
| Tab Direction | Down |
| Shielding | Shielded |
| Mounting Type | Through Hole |
| Number of Positions/Contacts | 8p8c (RJ45, Ethernet) |
| Number of Rows | 1 |
| Termination | Solder |
| Connector Type | Jack |
| Contact Finish | Gold |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Number of Ports | 1 |
| LED Color | Yellow - Green |
| Features | Board Guide |
| Orientation | 90° Angle (Right) |
| Contact Finish Thickness | 50µin (1.27µm) |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| Mounting Angle | Right |
| Product Category | Modular Connectors / Ethernet Connectors |
| USOC Codes | RJ45 |
| Termination Style | Through Hole |
| Number of Positions / Contacts | 8 |
| Flammability Rating | UL 94 V-0 |
| Contact Plating | Gold |
| RoHS | RoHS Compliant |
| Standard Pack: | 180 |
| 端子接触部电镀厚度 (µin) | 50 |
| 性能类别 | 3 类 |
| 封装方法 | 卷 |
| 屏蔽 | 是 |
| 端子基材 | 磷青铜 |
| PC 板端接方法 | 焊接 |
| 键控 | 否 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 颜色 | 黑色 |
| 高度 | 11.3 mm [ 0.445 in ] |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 壳体颜色 | 黑色 |
| 产品类型 | 连接器 |
| 屏蔽材料 | 黄铜 |
| 端口配置 | 单一 |
| 接地选项 | PCB 接地 |
| 面板安装固定 | 不带 |
| 预装 | 是 |
| 外形 | 标准 |
| PCB 安装方向 | 侧面插入(直角) |
| 外壳材料 | PA 46 GF30 |
| 焊尾端子电镀材料 | 镍打底镀金, 镍打底镀金 |
| PCB Mounting Style | Through Hole |
| LED Color (Bottom Right) | Green |
| 屏蔽电镀材料 | 镍 |
| 装载的端子数量 | 8 |
| 封装数量 | 180 |
| LED Color (Bottom Left) | Yellow |
| 连接器种类 | 插孔 |
| PCB 厚度(建议) | 1.6 mm [ 0.063 in ] |
| 连接器和端子端接到 | 印刷电路板 |
| PCB 尾部长度 | 2.2 mm [ .087 in ] |
咨询QQ
热线电话