所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Number of Positions | 10 |
| Mounting | Surface Mount |
| Pole Throw Configuration | SP10T |
| Actuator Style | Flush Screwdriver |
| Terminal Type | Gull Wing |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bulk |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Lead Free Solder Processes | Reflow solder capable to 245°C / Reflow solder capable to 260°C |
| Centerline | 2.54 |
| Code Type | BC Decimal |
| PCB Mount Style | Surface Mount |
| Series | MRD |
| Brand | Alcoswitch |
| Number of Switches | 10.0 |
| Switch Style | Rotary |
| Industry Application | Standard |
| Sealed | Yes |
| Product Type | Switch |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Switch Type | Rotary DIP |
| Standard Pack: | 1,000 |
| Washable | No |
| Actuator Type | Rotary for Tool |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Circuit | BCD |
| Contact Rating @ Voltage | 0.4VA @ 20VAC/DC |
| Orientation | Top Actuated |
| Actuator Level | Flush |
| rohs | Lead free / RoHS Compliant |
| 开关种类 | 旋转 |
| 代码类型 | BC 十进制 |
| 安装类型 | 表面贴装 |
| 封装方法 | 磁带盘 |
| 端子基材 | 铜合金 |
| Actuator Color | Red |
| Oil-Tight | No |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| Illuminated | No |
| Solder Tail Contact Plating | Gold over Nickel |
| 额定电压 (VDC) | 20 |
| 端子接触部电镀材料 | 金 |
| 中心线 | 2.54 mm [ .1 in ] |
| 安装角度 | 直角 |
| 端子电流额定值 (A) | 0.001 |
| 端接种类 | 左侧外部 |
| 额定电压 (VAC) | 20 |
| 密封 | 是 |
| 外壳材料 | 热塑性塑料 |
| 产品类型 | 开关 |
| 针数 | 10 |
| 开关类型 | 旋转 DIP |
咨询QQ
热线电话