所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | (ON) OFF (ON) |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | Panel Mount with Threads |
| Terminal Type | Wire Lug |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bag |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Operating Function | (On) Off (On) |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Mount Style | Solder |
| Current Rating | 0.4 VA |
| Series | A |
| Brand | Alcoswitch |
| Toggle Actuation | Vertical |
| Bushing Type | Plain |
| Toggle Style | Locking |
| Bushing Style | Unthreaded |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| Termination Type | Wire Lugs |
| Seal Type | Terminal Seal (epoxy) |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Toggle Length | 16.28 |
| SubCategory | Toggle Switch |
| MainCategory | Switches |
咨询QQ
热线电话