所示图像仅为示意图。请从产品数据表中获得准确的规格。
| Type | Description |
|---|---|
| Type | Miniature |
| Switch Configuration | (ON) OFF (ON) |
| Pole Throw Configuration | DPDT |
| Mounting | PC Mount with Bracket |
| Terminal Type | PC Pins |
| Maximum DC Voltage Rating | 20 V |
| Maximum Power Rating | 0.4@20VAC 20VDC VA |
| Contact Material | Copper |
| Contact Plating | Gold/Nickel |
| Operating Temperature | -30 to 85 °C |
| Standard Package | Bag |
| RoHSELV Compliance | RoHS compliant / ELV compliant |
| Operating Function | (On) Off (On) |
| Lead Free Solder Processes | Wave solder capable to 240°C / Wave solder capable to 260°C / Wave solder capabl |
| Mount Style | Through-Hole |
| Current Rating | 0.4 VA |
| Series | A |
| Brand | Alcoswitch |
| Toggle Actuation | Horizontal |
| Bushing Type | Plain |
| Toggle Style | Baton Long |
| Bushing Style | Unthreaded |
| Configuration (Pole-Throw) | Double Pole - Double Throw |
| Process Sealed | No |
| Termination Type | Right Angle |
| Seal Type | Terminal Seal (epoxy) |
| RoHSELV Compliance History | Always was RoHS compliant |
| Toggle Length | 12.19 |
| rohs | RoHS Compliant Part |
| 绝缘电阻 (MΩ) | 1000 |
| 端子基材 | 铜 |
| 套管种类 | 无螺纹 |
| UL 易燃性等级 | UL 94V-0 |
| 介电强度 (VAC) | 1000 |
| 开关类型 | 切换 |
| 安装类型 | 通孔 |
| 产品类型 | 开关 |
| 接触电阻 (mΩ) | 10 |
| 端接类型 | 直角 |
| 密封类型 | 端子密封件(环氧树脂) |
| 套管长度 (in) | .28 |
| 密封 | 是 |
| 配置(极掷) | 双刀双掷 |
| 端子电镀 | 金 |
| 致动器表面涂层 | 镍 |
| 操作功能 | (打开)关闭(打开) |
| 额定电压 | 20 V |
咨询QQ
热线电话